KRİZE KARŞI; İNSANCA YAŞAM, GÜVENCELİ GELECEK, SENDİKALI ÇALIŞMA İÇİN BİRLEŞELİM!

Ülkemiz derin bir ekonomik kriz içerisinde. Kriz, patronların krizi ama fatura biz emekçilere çıkartılıyor. İşsizlik artıyor, hayat pahalılığı ‘ceplerimizi yakıyor’, yoksulluk büyüyor, sömürü derinleşiyor.

Tüm bu koşullara karşı memleketin her yerinde işçiler direniyor. Siyasi iktidarın tavrı ise patronları kollamak. Kimi zaman biber gazıyla işçiler hastanelik oluyor, kimi zaman işçilerin yoluna barikat koyulup hak araması engelleniyor, kimi zaman ise direnenlere gözaltı reva görülüyor. Her şey aleni, her şey açık.

Bizim yapmamız gereken ise sınıf kardeşliğini ve dayanışmasını büyütmek. Gün, bugündür. Krizin faturasını ödememek için direnen işçi kardeşlerimizin sesine ses katacağız, mücadelesine omuz vereceğiz. Çünkü bugün bir işçi kardeşimizin kazanımı tüm işçi sınıfının kazanımı olacaktır.

İşçi Dayanışma Derneği olarak bu fikirlerimiz doğrultusunda “KRİZE KARŞI; İNSANCA YAŞAM, GÜVENCELİ GELECEK, SENDİKALI ÇALIŞMA İÇİN BİRLEŞELİM!” başlığıyla yeni bir çalışma başlatıyoruz.

Bir gün bir işçi direnişinde, başka bir gün işçi düşmanı uygulamaları olan bir mağazanın önünde başka bir zaman da işçilerin iş yerleri önünde olacağız.

Tüm işçi kardeşlerimize çağrımız, omuz omuza birlikte mücadeleyedir. Bugünümüzü ne kadar savunursak geleceğimizi o kadar kazanabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*